Kontaktujte nás|Po-Pá 9-16:30h
MALINA GROUP

Media

Zprávy

12.6.2023: Malina obnovuje telefonní linky kontaktního centra

Krizový tým EH Malina uvádí do provozu nové telefonní linky kontaktního centra pro zákazníky. Toto řešení je dočasné, implementace nového automatizovaného systému je v procesu, zabere cca dva měsíce.

6.6.2023: Malina dodá všem klientům wattroutery dle smlouvy

Krizový management EH Malina intenzivně analyzuje obchodní smlouvy všech klientů. Jednotlivé případy je potřeba roztřídit dle reálného stavu rozpracovanosti a dle definovaného interního klíče tyto instalace dodělávat a předávat v co možná nejkratším čase a garantované kvalitě.

2.6.2023: Energetický Holding Malina dokončí 1 500 rozpracovaných zakázek

Společnost Energetický holding Malina a.s. (dále jen EH Malina) jmenovala dne 1. června 2023 do funkce jediného člena představenstva pana Mariana Kláska. Marian Klásek převzal zodpovědnost za řízení firmy a za její reorganizaci. O základním směřování a přijatých principech dalšího fungování společnosti informoval na zasedání prozatímního věřitelského výboru, který se konal rovněž 1. června 2023, a kterého se účastnili i další členové krizového týmu EH Malina.

1.6.2023 : Společnost EH Malina jmenovala nového člena představenstva

Společnost Energetický holding Malina, a.s., se kterou bylo dne 9. 5. zahájeno insolvenční řízení a 12. 5. rozhodnuto o úpadku dlužníka, jmenovala 1. 6. 2023 do funkce člena představenstva pana Mariána Kláska. Klásek nahradil pana Jana Urbana, předchozího člena představenstva.

12.5.2023: Rozhodnutí soudu o úpadku EH Malina je v souladu s cílem společnosti dodělat všechny zakázky klientů

Městský soud v Praze dnes posoudil insolvenční návrh Energetického Holdingu Malina a rozhodl o úpadku. Je to v souladu s cílem, který společnost sleduje. EH Malina podal před týdnem, 5. května 2023, insolvenční návrh s návrhem na povolení reorganizace. To je cesta, jak udržet společnost v chodu a umožnit maximální možné uspokojení věřitelů a dodělat všechny zakázky zákazníků. Reorganizace pomůže společnosti fungovat podle předem schváleného plánu pod dohledem insolvenčního soudu a insolvenčního správce. Dnešní rozhodnutí soudu o úpadku je dalším důležitým krokem na cestě k schválení reorganizace společnosti.

5.5.2023: Energetický Holding Malina chce dodělat všechny zakázky klientů. Proto podává insolvenční návrh spojený s návrhem na povolení reorganizace

Vedení Energetického Holdingu Malina chce dostát svému závazku a dokončit zakázky všech svých klientů. V posledních týdnech proto přijímá řadu opatření s cílem vyřešit problémy, které vznikly v důsledku rozhodnutí bývalého manažerského týmu.

24.4.2023 - Energetický Holding Malina spustil audit zakázek a instalací. Se zákazníky začne komunikovat externí kontaktní centrum

Nový manažerský tým Energetického Holdingu Malina spustil audit zakázek a instalací. Ověřování probíhá formou zákaznického dotazníku na webu Maliny www.malinagroup.cz. Společně s tím se snaží firma zlepšit komunikaci s klienty. V nejbližších dnech začne se zákazníky o stavu jejich zakázky komunikovat externí kontaktní centrum. V Malině běží také kontroly materiálu ve skladech. Nový tým chce mít co nejrychleji komplexní přehled o stavu firmy. Na základě těchto informací připraví doporučení pro další postup k řešení současných problémů.

18.4.2023 - Malina mění manažerský tým. Řízení firmy přebírá Jan Urban, který chystá s odborným týmem externích poradců rozsáhlé systémové změny

Energetický Holding Malina pokračuje v zásadních změnách v řízení a vedení společnosti. Majitel holdingu Cyril Regner se rozhodl kompletně vyměnit dosavadní manažerský tým. Řízení společnosti si plně přebírá předseda představenstva Jan Urban. Ten sestavuje externí tým poradců a expertů. Jejich úkolem bude provést procesní audit společnosti a navrhnout plán změn, které by měly zajistit dodělání zakázek všech zákazníků. Tým externích poradců povede Petr Sochora, expert na krizové řízení, development a rozvoj firem. Sochora vedl v minulosti slovenskou Zásilkovnu a byl CEO Packety Group pro východní Evropu

06.4.2023 - Energetický Holding Malina připravuje změny ve struktuře společnosti. Cílem je zajistit instalace fotovoltaických elektráren všem svým klientům

Energetický Holding Malina, jedna z největších instalačních firem v oblasti fotovoltaiky v Česku, pracuje na změnách ve struktuře společnosti a současně jedná s několika investory o vstupu do firmy. Společnost tím chce vyřešit zpožďování zakázek a zajistit instalace fotovoltaických elektráren všem svým zákazníkům.

06.4.2023 - Energetický Holding Malina připravuje změny ve struktuře společnosti. Cílem je zajistit instalace fotovoltaických elektráren všem svým klientům

Energetický Holding Malina, jedna z největších instalačních firem v oblasti fotovoltaiky v Česku, pracuje na změnách ve struktuře společnosti a současně jedná s několika investory o vstupu do firmy. Společnost tím chce vyřešit zpožďování zakázek a zajistit instalace fotovoltaických elektráren všem svým zákazníkům.

09.2.2023 - Energetický Holding Malina varuje před podvodným prodejem solárních panelů

Energetický Holding Malina varuje zájemce o fotovoltaické elektrárny před koupí jednotlivých komponentů značky Gen2 z neznámých zdrojů, které se v poslední době objevily na internetu. Nejde o oficiální prodej a takové nabídky společnost považuje za podvodné.

04.2.2023 - EH Malina řeší škody na solárních elektrárnách, které poničil silný vítr

Silný vítr, který zasáhl v pátek Českou republiku, poničil stovky domů a způsobil četné škody. Vítr poškodil také několik fotovoltaických elektráren od Energetického Holdingu Malina. Společnost na jednotlivá místa vyslala okamžitě své techniky, kteří zajistili domácnosti před dalšími škodami.

26.1.2023 - Energetický Holding Malina zavádí řadu opatření pro zrychlení instalací fotovoltaik a tepelných čerpadel a zlepšení zákaznického servisu

Energetický Holding Malina, přední dodavatel fotovoltaiky v Česku, zavádí řadu opatření, která mají zrychlit proces instalace solárních elektráren, zlepšit zákaznický servis a posílit komunikaci s klienty. Splnění všech závazků vůči klientům je pro firmu zásadní priorita.

5.1.2023 - Energetický Holding Malina: V roce 2022 nainstalovala firma v Česku 1 600 fotovoltaických elektráren a na dalších 5 tisících aktuálně pracuje.

Energetický Holding Malina je na českém trhu více než rok. V roce 2022 firma nainstalovala 1 600 fotovoltaických elektráren a má přes 5 000 dalších podepsaných objednávek.

5.1.2023 - Solární boom v Česku bude pokračovat

Solární boom v Česku bude pokračovat i v roce 2023. Každý třetí obyvatel rodinného domu už vlastní nebo uvažuje o pořízení fotovoltaické elektrárny, ukázal výzkum pro Energetický Holding Malina.

16.12.2022 - Jak funguje fotovoltaika v zimě? Aktuální výrobu solárních panelů mohou lidé sledovat on-line.

Jak funguje solární elektrárna v zimě? Kolik peněz za energie skutečně ušetří? A jak se výroba fotovoltaiky liší mezi jednotlivými regiony Česka?

21.9.2022 - Energetický Holding Malina je generálním partnerem výstavy Volty.cz.

Energetický Holding Malina je generálním partnerem letošní elektrotechnické výstavy Volty.cz. Ta právě dnes začíná v Ostravě v prostorách bývalé elektrocentrály Trojhalí, probíhat bude až do čtvrtka 22. září 2022.

20.9.2022 - Hlavním partnerem FOR ARCH 2022 je Energetický Holding Malina. Na veletrhu nabídne návštěvníkům řešení, jak ušetřit za energie.

Právě dnes startuje největší stavební veletrh v České republice. Jeho hlavním partnerem je Energetický Holding Malina. Firma dodává lidem fotovoltaické elektrárny a tepelná čerpadla a pomáhá jim tak snižovat náklady za energie. Poskytuje kompletní služby od dodání a instalace fotovoltaiky a tepelných čerpadel, až po vyřízení dotace a veškerý servis. Na veletrhu představí EH Malina všem návštěvníkům konkrétní varianty řešení, jak za energie ušetřit. Veletrh FOR ARCH probíhá od 20. do 24. září 2022 v Praze v Letňanech.

29.7.2022 - Solární baterie za miliardu. Energetický Holding Malina řeší obrovskou poptávku po fotovoltaice v ČR .

Energetický Holding Malina nakoupil od čínských partnerů 8 tisíc lithiových baterií pro fotovoltaické elektrárny v hodnotě 1 miliardy korun. Jde o dosud největší investici firmy. Energetický Holding Malina si díky tomuto nákupu zajistí dostatek výrobků na pokrytí poptávky po fotovoltaice do konce roku 2022. Žádosti o dotace na fotovoltaické elektrárny v ČR rekordně rostou.